Wydarzenia - SP nr 86 w Gdańsku

Idź do spisu treści

Menu główne:

Biblioteka
 
 
 
 

25 maja drużyna z naszej szkoły w składzie: Inga Jeznach (IV a), Zofia Gajcy (IV f), Liwia Blandzi (V d), Łucja Rosińska (V d), Paulina Ostrowska (VI a), Ewelina Gotowiec (VI c) dzielnie walczyła o tytuł Mistrza Mowy Polskiej w XII Miejskim Konkursie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 59 w Gdańsku. W czasie dwugodzinnych zmagań trzeba było rozpoznać synonimy i antonimy, dobrać rymy, zaprezentować prognozę pogody i wykazać się znajomością przysłów. Nasza drużyna zajęła VI miejsce. Gratulujemy dziewczynom i życzymy sukcesów za rok! zdjęcia

21 i 22 maja uczniowie 12 klas pierwszych wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych, podczas których musieli wykazać się znajomością książek odpowiednich dla swego wieku, czyli rozwiązać krzyżówkę i odgadnąć tytuł baśni, z której pochodził obrazek puzzli. Zapoznani zostali również z regulaminem wypożyczalni i dowiedzieli się, co oznaczają zielone i pomarańczowe naklejki na książkach, gdzie stoją komiksy, baśnie czy książki popularnonaukowe. Na jednej z półek znaleźli tajemniczy zwój papieru. Jak się okazało, był to list do dzieci napisany przez królową biblioteki – Książkę.  Na jego podstawie uczniowie stworzyli Kodeks Młodego Czytelnika. Kulminacyjnym punktem wizyty uczniów było złożenie ślubowania i pasowanie ich na czytelnika biblioteki szkolnej. Na pamiątkę spotkania każdy otrzymał zakładkę do książki i imienną „wizytówkę – kartę biblioteczną”. zdjęcia

20 maja w Filii Gdańskiej WiMBP przy ul. Mariackiej 42 odbyło się wyjątkowe spotkanie. Wzięli w nim udział uczniowie z naszej szkoły, którzy w  III edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla Najmłodszych Spotkacie nowych przyjaciół uzyskali najwyższą ilość punktów oraz napisali najlepiej test ze znajomości treści książki pani Wioletty Piaseckiej pt. Mała Cyganeczka. Pani Wioletta mówiła o książkach, które wyszły spod jej pióra, szczególnie zachęcała do lektury Baśniowej biografii Andersena. Zaprezentowała słuchaczom lalki – bohaterki spektakli, do których tworzy scenariusze.W trakcie spotkania można było też kupić książki autorki i zdobyć jej autograf. zdjęcia

19 maja z okazji obchodów Światowego Dnia Książki Rada Miasta Gdańska oraz Pałac Młodzieży w Gdańsku zaprosili uczniów do udziału w festynie zorganizowanym na dziedzińcu Nowego Ratusza. Podczas dwugodzinnej imprezy przewidziano wiele atrakcji, m.in. w specjalnie przygotowanych „stacjach – namiotach” uczniowie mogli uczestniczyć w zabawach plastycznych, grach sportowych czy poddać się malowaniu twarzy. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się również stoisko z popcornem i watą cukrową. Podczas uroczystej gali wręczono nagrody w poszczególnych konkursach. Laureatów z naszej szkoły oklaskiwali uczniowie klasy II d, którzy przybyli na festyn ze swoją wychowawczynią p. Stanisławą Duraj i paniami z biblioteki. zdjęciaOgólnopolskie  Wybory  Książek.
25 marca br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przedsięwzięciu organizowanym przez redakcję Biblioteki w Szkole  pod patronatem Minister Edukacji Narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Na podstawie oddanych przez uczniów głosów powstała lista najchętniej czytanych książek oraz tych, które powinny znaleźć się w naszej bibliotece szkolnej. Wyniki głosowania zostały przesłane do redakcji miesięcznika.
Zobacz: wybory klas 1-3
, wybory klas 4-6

24 lutego jury  w składzie: B. Brylowska, A. Dąbrowska, M. Kołodziej, A. Szymanowska po długich dyskusjach, wielokrotnym oglądaniu wszystkich prac... ogłosiło wyniki konkursu na Portret mojego kot(k)a. Nagrody i dyplomy zwycięzcom zostaną wkrótce wręczone.
Serdecznie gratulujemy!


23 lutego wszystkie rzeczy wcześniej dostarczone do biblioteki szkolnej  zostały przekazane do schroniska Promyk. Szczególne podziękowania za hojność kierujemy do: Szymona Marszałka (0b), Patryka Marszałka (4b) i Kacpra Rekowskiego (4c).

Światowy Dzień Kota obchodzony 17 lutego stał się pretekstem do ogłoszenia konkursu plastycznego dla uczniów klas 1-3 szk. podst. pt. Portret mojego kot(k)a  i zorganizowania zbiórki rzeczy potrzebnych w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Gdańsku Kokoszkach.

Konkurs recytatorski  „W zimowo – świątecznym nastroju”
Za oknem aura jesienna, zima tylko w kalendarzu... dlatego uczniowie klas 2. i 3. recytacją wierszy starali się wyczarować nastrój świąteczny.
15 grudnia 19 uczniów z klas trzecich wzięło udział w  konkursie międzyklasowym, a 25 uczniów z klas drugich rywalizowało o zwycięstwo 18 grudnia.
Oto lista laureatów:


Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia wyzwania i wzięcia udziału w konkursach

 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego